Cebrail Taştan

YERİNDE DÖNÜŞÜM ÇİLESİ

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6 şubat depreminden sonra hayat artık çadırlardan ve konteynır kentlerden yaşamaktan ibaret olmaya başladı. Elâzığ depreminden sonra başarılı bir şekilde hayata geçen yerinde dönüşüm projesi hem depremin alan bakımından çok büyük olması hem de enflasyondaki artışın da etkisinden kaynaklanan birçok belirsizlik işleyişteki aksaklıklara verilemeyen cevaplar bu projenin Elâzığ’daki gibi başarı şansını ortadan kaldırmıştır.

Örnek verecek olursak kendi adıma 2 ay önce yerinde dönüşüm için başvuru yaptığımızda m² 9000 TL 2 ay sonra m² 15.000 TL oldu.Bu hesaba göre olduğu söyleniyor kaldı ki bu fiyatları verebilen tek müteahhitlik firması yok ve tabi en temel olanı işçi bulma sorunu bu işin en can yakıcı noktası

Şap dökümü için bile 3 ay gibi randevu veriliyor Adıyaman gibi bir yerde yerinde dönüşüm için inşaat bile başlamamışken bu kadar işçi bulma konusunda sorun yaşanırken yerinde dönüşüm konusunda nasıl başarı sağlanacak? Yerinde dönüşümle ilgili o kadar çok soru var ki daha bu sorular cevaplanmadan böyle güzel düşünülmüş bir projenin ivedilikle çözümlenmesi ve şehrin doğal yapısı korunarak, komşuluk ilişkilerinin ve sosyal yapının bozulmaması adına yetkililer elinden geleni yapar ve çalışmalar başlarsa memleketim adına çok hayırlı olacağına inanıyorum. Mutlu ve güzel günler memleketimin üzerine olsun.

YERİNDE DÖNÜŞÜM ÇİLESİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.