TBMM’DE MUHTARLARIMIZLA BULUŞAN MİLLETVEKİLİ ALKAYIŞ: “ZOR GÜNLERİ MUHTARLARIMIZIN DESTEĞİYLE AŞACAĞIZ”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adıyaman Muhtarlar Federasyonu Başkanı Abdülkadir Geylani TAŞ’ın önderliğinde Adıyamanlı 18 Mahalle Muhtarımızın oluşturduğu heyet, Türkiye Büyük Millet Meclisinde Milletvekili Mustafa ALKAYIŞ’ı ziyaret etti.

 

Muhtarlarımız; Adıyaman’ın sorunlarını tartışmak, bu sorunlar için çözüm yolları geliştirmek ve çeşitli görüş alışverişlerinde bulunmak üzere Ankara’ya gelerek Türkiye Büyük Millet Meclisinde Ak Parti Adıyaman Milletvekili Avukat Mustafa ALKAYIŞ ile bir araya geldiler.

 

Adıyaman’ın sorunlarının ele alındığı görüşmede ilk sözü Adıyaman Muhtarlar Federasyonu Başkanı Abdülkadir Geylani TAŞ aldı. Başkan TAŞ, şunları söyledi: Biz Adıyamanlı 18 kişilik bir muhtar heyeti olarak, bugün Gazi Meclisimizde Ak Parti Adıyaman Milletvekili Sayın Mustafa ALKAYIŞ’ı ziyarete gelmiş bulunmaktayız. Vefakâr Vekilimiz ALKAYIŞ, Adıyaman’ın tozunu bizlerle birlikte yutmuş olan, memleketimizin sorunlarını yakından bilen ve takip eden bir insan olduğu için, Meclis’teki ziyaretimize öncelikle kendisinden başladık. Amacımız, Adıyaman’ın sorunlarını Ankara’ya taşımak, bu sorunların Meclis’imizde tartışılmasını ve bunlara çözüm üretilmesini sağlamaktır. Biz buraya herhangi bir kişisel taleple gelmedik. Bizim önceliğimiz Adıyaman’ın sorunlarının bir an evvel çözülmesidir. Biz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a güveniyoruz. Şu an birlik-beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemden geçiyoruz. Depremin yol açtığı can ve mal kayıpları çok büyüktür. Bizlere düşen, elimizden geleni yapmak ve Adıyaman’ın kalkınması için çalışmaktır. Sayın Vekilim Mustafa ALKAYIŞ, dile getirdiğimiz bütün sorunları tek tek not aldı, her biriyle yakından ilgileneceğini ve bunların takipçisi olacağını belirtti. Kendisine tekrar teşekkür ediyoruz.

 

Başkan Abdülkadir Geylani TAŞ’ın konuşmasından sonra söz alan AK PARTİ Adıyaman Milletvekili Av. Mustafa ALKAYIŞ ise muhtarlarımızın bu ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkürlerini sundu. ALKAYIŞ, konuşmasına şöyle devam etti: Aynı memleketin insanları olarak bizler Muhtarlarımızla birlikte bu deprem koşullarında büyük bir dayanışma içerisinde çalışmaktayız. Hepimizin amacı Adıyaman’ımıza hizmet etmek, Adıyaman’ın sorunlarını çözmek ve Adıyaman dayanışmasını oluşturmaktır. Ben bu dayanışma ruhunu muhtarlarımızda görüyorum. Adıyaman’dan kalkarak buralara gelmek, memleketin sorunlarını Meclis’e taşımak, bu uğurda büyük bir fedakârlık göstermek, ancak memleket sevgisi ile açıklanabilir. Muhtarlarımızın hepsine yüreklerinde taşıdıkları bu memleket sevgisi ve üstün gayretlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Hepimizin omzunda gerçekten ağır yükler bulunmaktadır. Devletimizin halkımıza en yakın kapısı olan muhtarlıklarımız, vatandaşlarımızın ilk olarak başvurdukları ve danıştıkları mercilerdir. Muhtarlarımız ve siyasetçilerimiz birbirlerine ne kadar yakın olursa vatandaşın sorunlarının çözümü de o ölçüde kolaylaşır. Gerek muhtarlarımız olarak sizlerin gerekse Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti hükümetinin özverili çalışmaları neticesinde memleketimizin bir an önce ayağa kalkacağına olan inancım tamdır. Hükümetimizin Adıyaman için hedeflediği program ve buna ayırdığı bütçeden hareketle şunu söyleyebilirim: İnşallah memleketimizi eskisinden daha bayındır hâle getireceğiz; bizim çocuklarımız ve gençlerimiz daha iyi bir Adıyaman’da yaşayacaklar.

 

Saygıdeğer Muhtarlarımız, gerçekleştirmiş olduğunuz bu nazik ziyaretten ötürü tekrar memnuniyetimi dile getirmek istiyorum. Hoş geldiniz, iyi ki geldiniz. Hepinizden Allah razı olsun.

TBMM’DE MUHTARLARIMIZLA BULUŞAN MİLLETVEKİLİ ALKAYIŞ: “ZOR GÜNLERİ MUHTARLARIMIZIN DESTEĞİYLE AŞACAĞIZ”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.