– Adıyaman’ın içme suyu hattı yenileniyor

featured
ADIYAMAN BELEDİYESİ, ASKİM (ADIYAMAN SU VE KANALİZASYON İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ) EKİPLERİ TARAFINDAN İÇME SUYU HATTININ YENİLENECEĞİ FRIT PROJESİ'NDE İLK ÇALIŞMALAR BAŞLADI. (CİHAN KİZİR/ADIYAMAN-İHA) Adıyaman Belediyesi, ASKİM (Adıyaman Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü) ekipleri tarafından içme suyu hattının yenileneceği FRIT Projesi'nde ilk çalışmalar başladı.
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adıyaman Belediyesi, ASKİM (Adıyaman Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü) ekipleri tarafından içme suyu hattının yenileneceği FRIT Projesi’nde ilk çalışmalar başladı.

22 milyon Euro hibe ile Adıyaman’ın yaklaşık 700 kilometrelik içme suyu hattının komple yenileneceği ve 10 bin metreküplük içme suyu deposunun yer aldığı Frit Projesi ile beraber şehre kazandırılması hedeflenmekte.

Avrupa Birliği tarafından oluşturulan Mali Yardım Programı (FRIT) çerçevesinde gerçekleşecek olan proje çerçevesinde Adıyaman il merkezindeki 700 kilometrelik mevcut içme suyu hattı yenilecek, 10 bin metreküplük de yeni bir içme suyu deposu şehre kazandırılacak.

Projedeki ilk çalışmalar Kireçhane Caddesi’nde başladı. Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ise, “Adıyaman’daki mevcut içme suyu hattının baştan sona yenileneceği FRIT Projesi’ndeki çalışmalarımız Adıyaman Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü personellerimiz tarafından başladı. Projenin şehre getirisi ve katkıları bizler için oldukça kıymetli. Proje ile beraber ilimizin yaklaşık 700 kilometrelik içme suyu ve yağmur suyu hattı yenilenecek olup 10 bin metreküplük içme suyu deposu olacaktır. Şimdiden şehrimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Proje de emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

 

– Adıyaman’ın içme suyu hattı yenileniyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.